Ubytování Chalupa u Skibaby

Pronájem chalupy

Říčky v orlických horách

Levné ubytování na horách

wifi

Chalupa se nachází v horské oblastí Orlických hor, které mimo turistických, či cykloturistických výletů po vyznačených trasách nabízí i nedaleké a známé lyžařské středisko "Říčky" (od chalupy cca 500m), ale i řadu zajímavostí, či tipů na výlety.

Český StoneHenge

Nedaleko od chalupy se nachází Český Stone Henge. Tj. zajímavé kameny uprostřed louky cca 200m od chalupy.

stone henge stone henge stone henge

Turistické trasy

V celých Orlických horách jsou vyznačené turistické a cykloturistické trasy, které vedou na nejrůznější zajímavé místa. V létě jsou ideální pro krásné porcházky a v zimě na běžkování po upravených stopách.

stezka reka pamatnik kaple kaple kaple

Lanové centrum Říčky

Lanový park - (lanové centrum) je určen pro širokou veřejnost a nabízí adrenalinové zdolávání malého, středního či velkého okruhu, přejezd gravitační lanovkou nad Hlubokým potokem. Pro nejmenší máme připraven mini park, na kterém mohou za dohledu doprovázejících pilovat lezecký um. Doprovázející osoby jistě ocení, možnost posezení přímo v centru dění s možností občerstvení.

internetové stránky lanového centra: http://www.lanovyparkricky.cz/

lanove centrum lanove centrum lanove centrum lanove centrum

Aquapark a koupaliště v okolí

V okolí naleznete i možnosti koupání a hrátek u vody. Na první fotce je Aquapark Ústí nad orlicí, na druhé Krytý plavecký bazén Česká Třebová, dále Koupaliště Vamberk, dále Krytý plavecký bazén Ústí nad Orlicí, předposlední fotka je z Pastvinské přehrady a poslední fotka ukazuje zajímavý bazén v nedalekém Rychnově nad Kněžnou

internetové stránky:
Aqupark Ústí nad Orlicí: http://www.tepvos.cz/?p=raquapark
Pastvinská přehrada: http://pastviny.ceskehory.cz/
Bazén Rychnov nad Kněžnou: http://www.bazenrk.cz/

koupaliste koupaliste koupaliste koupaliste koupaliste koupaliste

Ski centrum Říčky

Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do velikonoc a to od 8.00 hod do 16.00 hod. Večerní lyžování je pak v Pá a So od 17.00 do 20.00 hod.

internetové stránky Ski centra: http://www.skiricky.cz/

ski ski ski

Tvrz Hanička

Tvrz Hanička patřila do systému předválečného opevnění budovaného ve 30. tých letech minulého století proti tehdejšímu rozpínajícímu se Německu. Stavěna byla v letech 1936 - 38 pražskou firmou Ing. Bedřich Hlava Riegrovo nábřeží 14 Praha II. Výstavbu řídilo Ženijní skupinové velitelství X. se sídlem v Rokytnici v Orlických horách. Stavební práce byly hotovy za 22 měsíců a náklady na výstavbu dosáhly částky 28 milionů předválečných korun. Své dívčí jméno Hanička dostala podle nedaleké osady a postavena byla jižně od kóty 985 Anenský vrch asi 7 kilometrů od Rokytnice v O.h. Velitelem Haničky byl jmenován mjr. pěchoty Jaroslav Mikuláš Novák, bývalý legionář a účastník bitvy u Zborova.

více informací o pevnosti na internetových stránkách: http://www.hanicka.cz/

hanicka hanicka hanicka hanicka hanicka

Zemská brána

Zemská brána - přírodní rezervace a romantické údolí v rulových skalách se stěnami až 25 m vysokými. Orlickohorskou brázdou protéká řeka Divoká Orlice, pramenící na polském území ( v rozsáhlých rašeliništích Topielisko a Czarne bagno ). Od Trčkova až po Zemskou bránu tvoří Divoká Orlice státní hranici, v délce cca 30 km. Po počátečním poměrně klidném toku proráží v rezervaci Zemská brána horský hřeben, proniká do vnitrozemí a napájí Pastvinskou přehradu. Pro jedinečnou přírodní scenérii bylo toto území Zemské brány vyhlášeno přírodní rezervací ( 1987 ).

zemska brana zemska brana zemska brana

Rozhledna Anenský vrch

Anenský vrch (991m) je jednou z dominant Orlických hor nacházející se nad obcí Říčky v jižní části tohoto pohoří. Jeho historie byla až do roku 1937 spojena s kaplí sv. Anny, kterou zde v roce 1766 postavil hajný Johan Kastner z Horní Rokytnice.

více informací o rozhledně: http://rozhledny.webzdarma.cz/anensky.htm

rozhledna rozhledna rozhledna rozhledna rozhledna

Sportovní centrum v Rychnově nad Kněžnou

Všesportovní centrum v Rychnově nad kněžnou nabízí sportovním nadšencům bowling, squash, ricochet, nebo jen příjemné posezení na baru sportovního centra. Centrum pořádá i různé turnaje a soutěže

více informací na stránkách Gapa centrum: http://www.gapacentrum.cz/

gapa_centrum gapa_centrum gapa_centrum gapa_centrum

Chalupa u Skibaby

Jiří Demuth
Říčky v Orlických horách
--> odkaz na Facebook profil ,,chalupa u Skibaby'' <--
email: skibaba@email.cz
tel: +420 607 106 702
GPS: 50°12'23.438"N, 16°26'46.579"E